حتما بخوانید

راست بگویید و در واقعیت زندگی کنید: خودتان باشید، روح و روان و شخصیت‌تان را ویرایش نکنید. اجازه دهید همان‌گونه باشید که آفریده شده‌اید.

 هرگز سعی نکنید مطابق آن‌چه از دیگران می‌بینید خودتان را تغییر داده و شبیه دیگران کنید. شجاعت پیدا کنید که برای خودتان زندگی کنید و به فکر خودتان باشید.

زمانی‌که دیگران سعی دارند شما را مطابق میل خودشان تغییر دهند یا افکار شما را تنها به این دلیل که مخالف افکار خودشان است مورد انتقاد قرار دهند با احترام از خودتان و افکارتان دفاع کنید. زمانی‌که آزادانه و بدون ترس صحبت می‌کنید بعضی‌ها آزرده می‌شوند و حتی از شما دوری می‌کنند شاید افرادی‌ که به ظاهر دوست‌تان بودند را از دست بدهید اما به‌زودی متوجه می‌شوید که حتی دلتنگ آنها نشدید.

 کسی که هویت‌تان را از شما می‌گیرد و تغییرتان می‌دهد تا دوست‌تان داشته باشد و در کنارتان بماند دوست واقعی شما نیست.

مطمئن باشید بعد از رفتن آنها افرادی به زندگیتان وارد می‌شوند که شما را به خاطر خودتان و شخصیت مستقل و منحصربه‌فردی که دارید دوست دارند، کسانی که به افکار و عقاید شما احترام می‌گذارند و اجازه می‌دهند خودتان باشید.

 محکم و قوی باشید و واقعیت را بگویید، دلیلی ندارد سعی کنید همه را در کنار خودتان حفظ کنید و برای داشتن دیگران در اطرافتان از آنها بترسید و خود واقعی‌تان را پنهان کنید.


کمالگرایی نکنید: اگر دایم به دنبال کمال باشید هیچ وقت از چیزی که اکنون دارید لذت نمی‌برید و همواره احساس کمبود آزارتان می‌دهد.

 به یاد داشته باشید که هر انسانی در زمینه‌ای خاص کامل و ایده‌آل است اما اگر همواره بخواهیم در همه موارد کامل باشیم از انجام دادن بسیاری کارها عقب می‌مانیم و خود را از بسیاری از تجربیات دور می‌کنیم. مهم نیست در امری کامل و بی‌عیب و نقص باشید مهم این است که برای موفق شدن با تمام وجود تلاش کنید آن زمان هر نتیجه‌ای که به دست آورید ارزشمند است.

 با صدای بلند به خودتان بگویید: اگر کمالگرایی را رها کنم شجاع‌تر می‌شوم. چون تا زمانی که تنها به دنبال کمال باشید جرات قدم برداشتن نخواهید داشت همواره از این‌که شاید بهترین نباشید می‌ترسید و در نهایت انگیزه‌تان را از دست می‌دهید.


با افراد مثبت‌اندیش وقت بگذرانید: برترین شخصیت‌ها مثبت‌اندیش‌ترین آنهاست. برخی افراد به همه چیز با دید انتقادی نگاه می‌کنند، اگر به آنها بگویید که می‌خواهید کار و حرفه جدیدی را آغاز کنید هزار و یک دلیل می‌آورند که شما را از انجام آن کار منصرف کنند، اگر بگویید می‌خواهید هنری را بیاموزید از توانایی‌های شما ایراد می‌گیرند تا به شما ثابت کنند که نمی‌توانید آن کار را انجام دهید اما واقعیت این است که آنها در بیشتر موارد اشتباه می‌کنند و نباید به آن‌چه می‌گویند اعتماد کنید.

به یاد داشته باشید این افراد به هیچ‌وجه مشاوران خوبی برای شما نیستند. واقعیت این است که منفی بودن خیلی ساده‌تر از مثبت‌اندیش بودن است، انتقاد کردن ساده‌تر از دیدن نقاط مثبت موضوعات مختلف است.

از این به بعد هر بار که خواستید کار جدیدی را آغاز کنید به جای صحبت کردن با افرادی که جز انتقاد کار دیگری نمی‌دانند با هزاران فردی صحبت کنید که مثبت‌اندیش هستند و شما را در انجام کارهای مختلف حمایت می‌کنند و اگر مشکل و خطری بود مساله را واقع‌بینانه بررسی کرده و راه و چاه را به شما نشان می‌دهند.


بر ترس‌هایتان غلبه کنید: بسیاری افراد هنگامی که می‌خواهند کاری را که می‌دانند درست است انجام دهند همان‌قدر می‌ترسند که می‌خواهند از انجام دادن کاری که می‌دانند اشتباه است اجتناب کنند. تنها راه شکست نخوردن این است که اصلا هیچ کاری نکنید و این دیگر زندگی نیست، مردن است. شک و تردید و ترس‌های شما بزرگ‌ترین دشمنان شما هستند چون متقاعدتان می‌کنند که هیچ تلاشی نکنید و دست به هیچ کاری نزنید.

همواره به یاد داشته باشید زمانی که از ترس‌هایتان فرار می‌کنید آنها با نیروی بیشتری به سمت شما هجوم می‌آورند به این ترتیب هر راهی که به سوی موفقیت و شادکامی پیش روی شما است مسدود می‌شود.

خودتان را باور کنید: باور کنید که می‌توانید. خیلی خوب است که دیگران را به انجام کارهای خوب و مثبت تشویق کنید اما مهم‌ترین کسی که باید تشویقش کنید خودتان هستید.

اگر خودتان باور کنید که می‌توانید موفق شوید هیچ فرد دیگری نمی‌تواند شما را دلسرد و ناامید کند پس اگر می‌خواهید طعم موفقیت را بچشید خودتان را باور کنید.

 اگر دوست دارید مهارت خاصی داشته باشید از این‌که شاید نتوانید، نترسید، قدم بردارید و آموختن را آغاز کنید. اگر می‌خواهید کار جدیدی را شروع کنید، از هم‌اکنون دست به کار شوید، اطلاعات مورد نیاز را جمع کنید تا به بهترین شکل ممکن شروع کنید.

باورهای خودتان ممکن و غیرممکن را می‌سازند، خودتان را متقاعد کنید که می‌توانید و موفق می‌شوید بعد از آن راه‌های موفقیت به رویتان باز می‌شوند.


شریک زندگی خوبی انتخاب کنید: زمانی که نخواهید دیگران کامل و بی‌عیب باشند فرصت پیدا می‌کنید که آنها را به خاطر همانی که هستند دوست داشته باشید.

اگر هنوز ازدواج نکرده‌اید و به دنبال یافتن همسر کامل و ایده‌آلی هستید توصیه می‌کنیم دست از این کار بردارید چون هرگز چنین فردی را پیدا نمی‌کنید.

اگر در گذشته کسی را دوست داشتید که به نظرتان کامل و بی‌عیب بود این خود شما بودید که نمی‌خواستید عیوب او را ببینید و چون خودتان می‌خواستید به نظرتان انسان کاملی می‌آمد.

واقعیت این است که خود شما هم کاستی‌هایی دارید، به جای جست‌وجو کردن برای یک همسر کامل و بی‌عیب و نقص سعی کنید فردی را بیابید که کاستی‌های شما را جبران کند.

باید قبل از هر کاری خودتان را خوب بشناسید، کاستی‌ها و عیوب شما کدامند؟ اگر به فرض بتوانید فردی را بیابید که به ایده‌آل بسیار نزدیک باشد مطمئنا او نمی‌تواند یک عمر شما را با تمام کاستی‌هایتان تحمل کند باید فردی را بیابید که نیمه دیگر شما باشد. کسی را بیابید که مرهمی برای زخم‌های شما باشد.


خودتان را محدود نکنید: هر چیزی که می‌توانید تصور کنید می‌تواند در واقعیت وجود داشته باشد. همه ما ذره‌ای از جهان بیکران هستیم، شاید احساس کنید با دیگران تفاوت‌هایی دارید اما بدانید که با تمام تفاوت‌هایتان بخشی مرتبط با دیگر اجزای هستی هستید و نبود شما یک خلأ است.

انکار این واقعیت شما را محدود و ضعیف می‌کند. بزرگ‌ترین وظیفه شما در زندگی این است که خودتان را از محدودیت‌های بی‌دلیل رها کنید، افق دیدتان را گسترده‌تر سازید، ارتباط خود را با دنیای اطرافتان انکار نکنید و برای خودتان ارزش قائل باشید.

بهانه نیاورید: بهتر است هیچ بهانه‌ای نیاورید تا این‌که بهانه بدی بیاورید. بزرگ‌ترین مساله‌ای که میان شما و روحتان فاصله می‌اندازد بهانه‌های ناموجه است که به خاطر کم‌کاری‌ها و اشتباهات‌ برای خودتان می‌آورید.

از خودتان بپرسید: می‌خواهم در نظر دیگران انسان موفقی باشم یا می‌خواهم خودم قلبا باور داشته باشم که موفق هستم؟ لیاقت شما چیزی بیش از یک زندگی سرشار از بهانه‌های پوچ و بیخود است. با خودتان صادق باشید تا به موفقیت‌های حقیقی دست یابید.

 کوچک‌ترین تلاش‌ها باارزش‌تر از بزرگ‌ترین و خوش‌ظاهرترین بهانه‌هاست.


کارها را به تعویق نیندازید: شما می‌توانید تاخیر داشته باشید اما زمان تاخیر نمی‌کند. اکنون زمان آن فرا رسیده که بلند شوید و تغییر بزرگی در زندگیتان ایجاد کنید.

 در طول یک ماه یا یک سال گذشته چه کارهایی باید انجام می‌دادید ولی آنها را به تعویق انداختید؟ یکی از کارهای عقب مانده را انتخاب کنید و در اولین فرصت آن را انجام دهید چه بهتر که اولین فرصت هم‌اکنون باشد. اگر احساس کسالت و بی‌حوصلگی می‌کنید این کار به بهتر شدن احساستان کمک می‌کند و اگر احساس خوبی دارید آن را بهتر از قبل می‌کند.

 اگر قدم‌های مثبت بردارید و تلاش کنید، زندگی، پربارتر و رضایت‌بخش‌تر از آن‌چه تاکنون بوده، می‌شود. همین که احساس کنید کمی پیشرفت کرده‌اید و ذره‌ای به هدفتان نزدیک‌تر شده‌اید ناگهان متوجه می‌شوید که زندگی برایتان لذت‌بخش‌تر شده است.


گاهی تنها باشید: بد نیست گاهی با خودتان تنها باشید.

 یک روز در تنهایی کمک می‌کند سوخت‌گیری کنید و انرژی تازه‌ای بگیرید. هر انسانی نیاز دارد که گاهی تنها باشد، تنهایی موجب می‌شود احساس کنید هیچ فشار و اجباری بر شما تحمیل نشده است.

هنگامی که تنها می‌شوید فرصت پیدا می‌کنید که افکار و رویاهایتان را بشنوید و برای ادامه زندگیتان آزادانه تصمیم بگیرید.

جای خلوت و آرامی پیدا کنید، محدودیت‌ها را بردارید و آزادانه با خودتان خلوت کنید. این فرصت تنهایی با خودتان را گرامی بدارید.

در تنهایی خودتان قدم بزنید یا رانندگی کنید.

در آرامش طلوع و غروب خورشید را تماشا کنید، کتاب بخوانید، ترانه‌ای زمزمه کنید، به خودتان کار جدیدی بیاموزید، داستانی کوتاه بنویسید، شعر بگویید حتی اگر تا به حال نگفته‌اید هرچه را به ذهنتان می‌رسد یادداشت کنید، در تنهایی نقاشی کنید یا حتی روی تخت دراز بکشید و چشمانتان را ببندید و بعد با تمام وجود از آرامشی که دارید لذت ببرید. به هیچ چیز بد و منفی فکر نکنید فقط سعی کنید آرامش داشته باشید.

 به این فکر کنید که آیا از جایی که هم‌اکنون هستید و موقعیت‌هایی که به دست آورده‌اید راضی هستید؟ اگر می‌خواهید شرایط را بهبود ببخشید از این لحظه استفاده کنید تا برنامه‌ریزی کنید و آینده بهتری برای خودتان رقم بزنید.

/ 2 نظر / 21 بازدید
soheil

سلام وب جالبي داريد اميدوارم موفق باشي به وب منم سر بزن و نظر بده. راستي اگه تونستي سايتمو با اسم خواستنيها لينك كن مرسي. يا علي... ‌ ‌‌ ‌ ‌‌

م.موسوي

بسيار زيبا بود.......